Diszkográfia 19.

Színe-Java 1. (Színe) MCDA 87640 MMCA 87640
Sok zenekar próbálkozik vele, hogy régi dalait újra vegye ilyen olyan apropóból, de nagyon vegyes képet mutat a végeredmény. Van, akik túlgondolják, van, akik meg egy az egyben veszik újra, csak frissebb hangzással, és vannak persze nagyon eltaláltak is, ebből van a kevesebb.
A P. Mobil 1999-ben a 30 éves jubileum alkalmával úgy döntött, hogy készít egy kétrészes átfogó életmű kiadványt. A fenti rerecorded kategóriák közül, valahol a jobban sikerültek közé sorolom a Színét. Iszonyat erős hangzást kapott, Póka bőgője különösen domináns, és tetszik az akkori megközelítés is, amivel előadják az évtizedes megszokásban beragadt verziókat.
A kerek évforduló alkalmából Vikidál Gyula is visszatért pár nyári koncert erejéig és a lemezen is több számot énekel, valamit közösen Joe-val. Nyilván már akkor sem volt 20 évvel korábbi önmaga, de a stúdióban egész jó teljesítményt hozott ki magából. Van azonban még egy, a lemezborítón külön nem jegyzett vendég, Borlai Gergő méltán világhírű dobos, aki a Rock & Rollban üt. Igazából annyi történt, hogy ő is ott volt a stúdióban egy másik produkció kapcsán és áthívták erre a számra, állítólag első beülésre megvolt a felvétel, simán elhiszem!
A koncepciót, hogy mi alapján válogatták össze ezt a csokrot sokan elmondták és utaltak arra is, hogy mit tartalmazott volna a Java, de álljon itt valami konkrétabb is erről.
A Javán lettek volna a „komolyabb” hangvételű dalok, 2000 táján kb. így nézett volna ki: Pokolba tartó vonat, Tűzimádó, Honfoglalás, Pléhkrisztus, Kiveszőben vagyok, Babba Mária, Átlagember, Transsylvania, és még 2-3 új dal, konkrétabban pl. két Wass Albert vers (Üzenet haza, Láthatatlan lobogó) megzenésítése. Később, amikor újra felmerült a Java-projekt akkor már olyan újabb keletű dalokról is szó esett, mint a Keresztfa, vagy a Gyöngyök és disznók. Hátha egyszer elkészül!
Andrássy Bogyó Bálint

Ha tetszik, akkor oszd meg